به‌روز رسانی مصدومیت سادیو مانه؛ ۹ بازیکن مصدوم مقابل آرسنال

یورگن کلوپ در آستانه بازی لیورپول با آرسنال، پس از بازگشت تعدادی از بازیکنان از تیم ملی، با تعداد زیاد بازیکن‌های مصدوم روبرو است. سادیو مانه برای رویارویی با آرسنال در این آخر هفته آماده خواهد بود، اما لیورپول ممکن است بدون ۹ بازیکن تیم اصلی مقابل توپچی‌ها به میدان رود.

بازیکن سنگالی‌، جردن هندرسون، اندی رابرتسون و دیووک اوریگی همگی در طول مسابقه‌های ملی نوامبر با مصدومیت مواجه شدند و به لیست روبرتو فیرمینو، نبی کیتا، جیمز میلنر، جو گومز و کرتیس جونز – به‌علاوه هاروی الیوت در حال بهبودی – اضافه شدند.

با این حال، یورگن کلوپ تایید کرده است که مانه با وجود این‌که از ناحیه دنده در سنگال آسیب دیده بود، پس از شرکت در تمرینات، این هفته در دسترس خواهد بود اما تایید کرد که در مورد هندرسون و رابرتسون همچنان تردید وجو دارد.

حال سادیو خوب است، درد دارد اما خوب است. همه کسانی که کبودی دنده داشتند می‌دانند که این یک چیز آزاردهنده است. اما سادیو الان در تمام جلسه‌ها، اینجا با ما تمرین کرد. ما او را کمی زودتر به اینجا آوردیم، و اکنون می‌داینم چون یک برخورد کامل صورت گرفته، کمی زمان بیشتری برای بهبودی لازم خواهد داشت. اما او خوب به نظر می رسد.

احتمالاً می‌توانیم بگوییم روبو در مورد مصدومیت خوش شانس بوده است. او کمی دچار درد عضلانی شده که به‌خاطر فشردگی بازی‌هایی که او انجام داده چیز دور از ذهنی نبوده است. او به اندازه کافی باهوش است که تصمیم درست را بگیرد، و بازی را ترک کرده است، که معمولاً این کار را نمی‌کند. اما در این مورد کاملاً درست عمل کرده است، و به احتمال زیاد بتواند در آخر هفته برای ما بازی کند.

مصدومیت هندو کمی بیشتر از روبو است، اما او هم همچنان برای بازی شانس دارد. بنابراین ما روی آن کار می‌کنیم. مصدومیتش جدی نیست اما در این مدت کوتاه باید ببینیم که آیا او برای شنبه آماده است یا خیر. بعد از آن ۱۰۰ درصد آماده خواهد بود ولی برای بازی مقابل آرسنال باید دید چه می‌شود.

در حالی که کلوپ امید خود را مبنی بر اینکه رابرتسون و هندرسون بتوانند به مصاف آرسنال بروند را از دست نداده، او اعتراف کرد که بقیه مصدوم‌های لیورپول با وجود پیشرفت خوب، غایب هستند؛ پنج ستاره غایب.

واضح است که جو هنوز در دسترس نیست. او در وضعیت خوبی قرار دارد و خیلی خوب به نظر می‌رسد. واضح بود که او به چند هفته نیاز خواهد داشت و هنوز هم همین‌طور است، دوره توانبخشی به پایان نرسیده است اما در وضعیت خوبی قرار دارد.

نبی و جیمز نیز وضعیت خوبی دارند و به بازگشت نزدیک می‌شوند. احتمالاً هفته آینده انتظار داریم که آنها به تمرینات تیمی برگردند، بید دید که برای بازی پورتو در دسترس خواهند بود یا نه، اما برای آخر هفته این امکان وجود ندارد.

بابی در حال نزدیک‌تر شدن است، اما نه برای این بازی. او هنوز کمی به زمان احتیاج دارد.

فکر می‌کردم همه مصدومیت‌ها را به‌عنوان یک مربی دیده‌ام، اما مصدومیت کورتیس جونز واقعاً عجیب بود. او بسیار خوش شانس – خیلی خوش شانس – بود، از آن‌جایی که همه ما دیدیم که چه اتفاقی افتاد، بگذارید این‌گونه بگویم که ما هرگز در موردش شوخی نخواهیم کرد. حالش خوب است، فقط در حال حاضر اجازه انجام بسیاری از کارها را ندارد، ما باید منتظر بمانیم تا دکترها به ما چراغ سبز نشان دهند. کورتیس کاملاً خوب است، بینایی‌اش و همه این چیزها به حالت عادی خود برگشته‌اند. اما چشمش هنوز در حال بهبود یافتن است.

الیوت تمرینات خود را در خارج از زمین برای اولین بار در طول مسابقه‌های ملی نوامبر آغاز کرد، اما هنوز به بازگشت نزدیک نشده است. در حالی که کلوپ به‌روز رسانی‌ای در مورد اوریگی، که روبرتو مارتینز عنوان کرد که پای او در بازی بلژیک دچار کوفتگی عضله چهار سر ران شده است، ارائه نکرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید