کنفرانس خبری پیش از بازی آرسنال

یورگن کلوپ روز جمعه در کنفرانس خبری قبل از بازی دیدار مقابل آرسنال در هفته دوازدهم شرکت کرد و به سوال‌های خبرنگاران پاسخ داد.

 

در مورد مصدوم‌ها؛ هندو و روبو هنوز با تیم تمرین نکرده‌اند، مسئله ریکاوری و بازپروری است. خیلی نزدیک هستند ولی باید در آخرین لحظه تصمیم‌گیری کرد. اما سادیو خوب است. فابینیو دیر برگشت و یک جلسه ریکاوری انجام داده است، برنامه این است که بتواند امروز تمرین کند.

برای مسابقه قهرمانی هنوز زود است اما باید در بالا بمانیم و می‌دانیم که باید خودمان را آنجا نگه داریم، می‌دانیم که در چند هفته گذشته نتایج خوبی کسب نکرده‌ایم. ما در وست هام شکست خوردیم، اما می‌دانیم که باید بهتر عمل کنیم و مبارزه کنیم. این احتمالاً مهمترین چیزی است که باید بدانیم.

من از وقفه بازی‌های ملی به‌خاطر مصدومیت‌هایی که با خود می‌آورد متنفرم. مربی‌ها اهداف خاص خود را دارند و اغلب کم پیش می‌آید که وضعیت فیزیکی بازیکن‌ها را در نظر بگیرند. این تعطیلی یک استراحت نبود، به شخصه دوست داشتم یک هفته بعد از وست هام دوباره به میدان می‌رفتیم.

در مورد دیدار مقابل آرسنال؛ اگر برخی بازی‌ها را ببازید [مردم می‌گویند] در نبرد سقوط هستید، با کیفیت آرسنال همیشه مشخص بود که آنها برمی‌گردند. آنها خوب هستند. آنها بازی‌های زیادی را برده‌اند و ما واقعا از خوب بودن آنها تعجب نمی‌کنیم اما هیچ‌کس نباید فراموش کند که ما هم همینطور هستیم.

ما در آنفیلد بازی داریم و باید این را نشان دهیم و بدانیم که اینجا باید متفاوت عمل کنیم. مدتی است که در خانه بازی نکرده بودیم و برایش بی‌صبر هستیم.

کلوپ در مورد آینده خودش؛ به نظرم استوی چیزهای خوبی گفت، چیزهای هوشمندانه‌ای، مطمئن باشید که این‌ها فقط در مورد استون ویلا و جرارد بود. خدا را شکر که من نباید به آینده ام فکر کنم. ما در وسط فصل هستیم. در ۲ یا ۳ سال آینده از هیچ مربی دیگری در این رابطه به این اندازه سوال نمی‌خواهد شد. وقتی همه چیز تمام شد، تمام می‌شود. اما با تمام شدن فاصله زیادی وجود دارد، پس بیایید تمرکزمان روی این فاصله باشد.

کلوپ در مورد استیون جرارد؛ پس از امضای قرارداد استیون با استون ویلا، پیامی برای استیون فرستادم، اما آنها خصوصی هستند. من مشتاقانه منتظر دیدار او هستم و برای او خوشحالم، اما اگر این مکالمه خصوصی بماند، خوب است.

کلوپ در مورد خط دفاعی؛ مهم است که آن را با هم جابه‌جا کنیم. ویرجیل می‌تواند توپ‌های بلند ارسال کند، دفاع‌های وسط ما در ایجاد موقعیت‌ بهتر شده‌اند و نقش مهمی ایفا می‌کنند. آنها پاس گل نمی‌دهند ولی در جریان بازی مشارکت دارند. نکته اصلی این است که اگر ما جابه‌جایی در ترکیب را داشته باشیم، تیم‌های دیگر برای فهمیدن نقشه بازی ما دچار مشکل می‌شوند. ویرجیل واقعا بازیکن خوبی است. من از داشتن او راضی هستم. او نقاط قوت زیادی دارد، امیدوارم بتواند تمام شنبه آنها را نشان دهد.

کلوپ در مورد نکو ویلیامز؛ او تمام تلاشش را برای آن‌که در ترکیب قرار بگیرد انجام می‌دهد، او بازیکن جوانی است اما ما تیم فوتبال خوبی داریم. ورود به این ترکیب به این راحتی‌ها نیست. ما ترنت را در آن‌جا داریم، میلنر هم فوق‌العاده در آن‌جا بازی کرده است. بازی نکو را در ولز دیدم، او در حمله بسیار خوب عمل می‌کند و می‌تواند فشار بیاورد.

آخرین چیزی که به آن فکر می‌کنم این است که چه کسی می‌تواند به صورت قرضی در زمستان از تیم جدا شود. می‌توانم درک کنم که رابرت پیج (سرمربی ولز) منطقی است که می‌گوید او باید بازی کند، اما آنها می‌توانند با بازیکنان زیادی که الان در ترکیب اصلی نیستند به جام جهانی راه یابند. منطقی است که نکو این‌جا برای جایگاهش در حال مبارزه است. شما باید مطمئن شوید که مشکلات خود را سر و سامان می‌دهید چون اگر این کار را نکنید، آنها را با خود به باشگاه بعدیتان می‌برید. نکو در حال یادگیری و پیشرفت است.

کلوپ در خط میانی؛ واقعاً راحت نیست که بتوانیم در خط هافبک تغییری ایجاد کنیم، اما اگر امکانش بود، لازم نبود شما برای آن هزینه نکنید. آیا دوست دارم با همان همان ۳ بازیکن مدام بازی کنم؟ نه، ما بازی‌های زیادی داریم و اگر مصدومیت‌ها نبود ما گزینه‌های بیشتری در اختیار داشتیم و می‌توانستیم بیشتر در کنار هم تمرین کنیم.

سال گذشته ما شرایط عجیبی با مدافع‌های میانی داشتیم و به نظر می‌رسد این وضعیت اکنون برای خط هافبک ما پیش آمده است. ما باید راه‌حلی برای بازی آرسنال پیدا کنیم و این کاری است که انجام می‌دهیم. در مورد کرتیس، ما روز به روز پیش می‌رویم. هاروی واقعاً خوب کار می‌کند، اما از الان تا زمانی که بتواند دوباره بازی کند، مدت زیادی باقی‌مانده است. جو گومز و بابی خوب کار می‌کنند ولی به زمان نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید